Jak oškubat bažanta

Na začátek je určitě potřeba říci, že si bažanta v obchodě vybíráme podle toho, jak vypadá. Je to myšleno tak, že nesmí být po zásahu broky nijak rozmašírovaný a je trochu při těle, aby se nám s ním dobře pracovalo.

Koupeného bažanta doma pověsíme na vhodné místo a necháme ho pár dní odležet. Bažant není žádné prase, a proto ho věšíme za hlavu, nikoliv za pařáty. Také ho nenechávejte odležet v teplých dnech, protože by se nám bažant mohl zkazit nebo by do něj mouchy mohly naklást vajíčka.

Bažant je odložený, nože jsou perfektně nabroušené a jde se na to. Nejdříve ho musíme oškubat. Pokud máte raději maso bez kůže, je to mnohem jednodušší. Můžete totiž bažanta škubat bez ohledu na to, že se roztrhá kůže, kterou stejně budete dávat pryč.

Nejlepším návodem na škubání je kalafuna, kterou koupíte snad v každé drogerii. Vetřete jí nasucho proti peří do peří a všude potom klasicky opaříme, jen tak na lehko a po částečném zchladnutí rolovat proti směru peří jako klasickou roládu. Jde to opravdu výborně.

Latest articles

Co je čistá mzda?

Ostrov Panny Marie ze skal

Jaký telefon k vánocům?

Jak oškubat bažanta

spot_imgspot_img

Related articles

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_imgspot_img